İSG Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İSG Sınavı Başvurusuna Dair Bilinmesi Gereken Kritik Noktalar..

Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2023 09:30:44

İSG Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İSG Sınavı Başvurusuna Dair Bilinmesi Gereken Kritik Noktalar Neler? Tüm detaylar haberimizde..

İSG Sınavı Ne Zaman Yapılacak? İSG Sınavı Başvurusuna Dair Bilinmesi Gereken Kritik Noktalar.. öne çıkarılan görsel

17/23 Şubat tarihinde başvuruları yapılan İSG sınavı da her geçen gün yaklaşıyor. 06.05.2023 tarihinde yapılacak olan sınavı adaylar büyük bir heyecan ile bekliyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ise sınava başvuruların deprem nedeniyle 27/30 Mart’ta da yapılabileceği açıklanmıştı. Peki, sınav hakkında bilinmesi gerekenler neler? 2023 İSG sınavı ne zaman? İSG sınav konuları neler? İSG sınavı başvuru ücreti ne kadar?

2023 İSG Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

06.05.2023 tarihinde yapılacak olan İSG sınavına artık sayılı zaman kaldı. Adaylar yılda 2 kez yapılan bu sınavın diğer tarihi ise 10.12.2023. 6 Mayıs tarihinde yapılacak olan sınavın sonuçları ise 1 Haziran 2023 tarihinde açıklanacak. Sınavı geçen adaylar İSG C sınıfı olarak çalışma hayatlarına başlayacakken geçemeyen adaylar ise Aralık ayında yapılacak olan sınava başvuru yapabilirler. Aralıkta yapılacak olan sınavın 9 Kasım itibari ile başvuruları tamamlanıyor. Sınavın başlama saati 10:15 olup adayların sınavı toplamda 75 dakika sürecektir.

2023 İSG Sınavı Başvuru Ücreti Ne Kadar?

2023 yılında yapılacak olan İSG sınavına girecek olan adaylar https://ais.osym.gov.tr ekranından tüm işlemlerini yapabilirler. Başvuru sürecinin tamamlanması akabinde 370 TL olan ücreti de ödemeleri gerekir. Ücretler internet bankacılığı vasıtası ile ödenebilmektedir. Ücretleri ödemek için Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank, ING Bank, İş Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası. Bu bankalardan istediğinize şubeden, internet bankacılığından veya ATM üzerinden para yatırabilirsiniz.

Sonraki Makaleye Göz Atın
YDS Ne Zaman? Yabancı Dil Sınavı Giriş Yerleri Hakkında Kritik Açıklama.. YDS sınav yerleri belli oldu mu? YDS Sınav konuları neler? YDS sınavı online mı yapılacak? İşte YDS hakkında tüm merak edilenler..
X